Rock müzik öğrenimine başlangıç

ROCK ONE

Yeni Başlayanlar İçin Rock Dersleri

RockOne Programının İçeriği

rockschool istanbul ders bilgileri
Rock One Programına katılan tüm öğrencilerimiz:

Haftada 1 ders saati
birebir enstrüman dersi

Haftada 1 ders saati

müzik teorisi

​​Haftada 2 ders saati

bir uzman öğretmenin yönettiği                        

90 dakikalık orkestra provasına

katılacaklardır.

 

PROGRAM HAKKINDA

  • Başlangıç seviyesi öğrencileri, Rock One repertuvarındaki şarkılara basit akorlar ile eşlik etmeyi öğrenerek başlarlar.

  • Öğretmenlerimiz tanınmış şarkıları ders aracı olarak kullanırlar. Öğrenciler ilk olarak şarkının içindeki akor yürüyüşünü, ölçü ve zaman birimlerini öğrenirler. 

  • Öğrencilerimiz şarkıların altyapılarını basit bir şekilde öğrendikten sonra, parmak eksersizleri, çalma teknikleri, rock kalıpları ve sololar gibi daha komplike eğitimlere geçerler.

  • Rock One programındaki öğrencilerimizin öğrenmesi gereken konulardan birisi de enstrümanlarını akort edebilmektir. Grup provalarımızda enstrümanların akortlu olmasının önemi daha belirginleşecektir.

  • Rock One’daki ilk bir kaç haftadan sonra, bir çok öğrenci performanslarını sergilemeye artık hazırdır. Sonunda bir konserde çalmaktan daha güzel ne olabilir ki?

Rock School'da sadece yetişkinler için değil, çocuklar üşünülerek geliştirilmiş programlar da vardır.

çocuklar için rock müzik dersleri
RockSchool 
For Kids

7 yaşından itibaren minik rockerlar için hazırlanmış programlar içerir. Programın öğreticileri, çocuklar ile çalışma konusunda uzmanlaşmış olup, dersleri oyun kalitesinde sunarlar.