ROCKIST PERFORMANS

 Artık sırada konser hazırlığı var...

ROCKist Performans

PROGRAM İÇERİĞİ

Performans Programımız, enstrümanını basit de olsa sahnede sergilenebilir düzeyde çalabilecek tekniğe sahip olanlar içindir. 

İnteraktif Eğitim

Bu programın amacı, var olan  müzik bilgisine bir ekip içinde birlikte çalabilme yeteneğini kazandırmaktır. Öğrenciler armoniyi, müzisyen dayanışmasını ve standart bir sahne ortamında performans sergilemeyi öğreneceklerdir.

Müfredat

Performans Programı süresince öğrenciler, müzik yeteneklerini geliştirmek için zaman harcarken, aynı zamanda Rock and Roll tarihinin en sevilen şarkılarını, profesyonel bir sahne ortamında ve izleyenler önünde icra edebilir seviyeye gelmek için de hazırlanırlar. 

Doğru Adımlar

Artık isterlerse müzik yaşamının bir parçası olabilirler, ya da öğrendikleri bilgiler sayesinde, müziği yaşamlarındaki rutinden kurtulmak için bir araç haline getirirler. Ama, şunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki, Performans Programı sonunda katılımcılar birer müzisyen olmayı başaracaklardır.

Öğrencilerimiz Pink Floyd, Led Zeppelin, Queen ve benzeri dünya çapındaki grupların şarkılarının inceliklerini öğrenerek kendilerini geliştirirler ve profesyonel müzik yaşamına adapte olurlar.

PROGRAM HAKKINDA

  • Öğretmenlerimiz tanınmış şarkıları ders aracı olarak kullanırlar. Öğrenciler ilk olarak şarkının içindeki akor yürüyüşünü, ölçü ve zaman birimlerini öğrenirler. 

  • Öğrencilerimiz şarkıların altyapılarını basit bir şekilde öğrendikten sonra, parmak eksersizleri, çalma teknikleri, rock kalıpları ve sololar gibi daha komplike eğitimlere geçerler.

  • RockİST programına katılan öğrenciler, ilk bir kaç haftadan sonra,  performanslarını sergilemeye artık hazırdır. Sonunda bir konserde çalmaktan daha güzel ne olabilir ki?

RockİST Programımıza katılan tüm öğrencilerimiz:
  • Haftada 1 ders birebir enstrüman dersi

  • Haftada 1 ders müzik teorisi

  • Haftada 2 ders bir öğretmenin yönettiği 90 dakikalık orkestra provasına katılacaklardır.

Sahne performansı, armoni, grupla çalabilme konularında eğitilecekler ve ayrıca,
Her dönemin sonunda bir show teması seçerek, dönem boyunca edindikleri bilgiler doğrultusunda becerilerini sergileyeceklerdir.