top of page
rock müzik öğrenimi, rock  school

ROCK MEN

Bırakıp da Geri Dönenler İçin
Rock Dersleri

RockMen Programının İçeriği

RockMEN Programı, hayatının daha önceki evrelerinde bir enstrümanla çalışmış ve ona tekrar dönmek isteyen yetişkinler içindir.​ Çoğu çalışma hayatına atılmış ve hatta çoluk çocuğa karışmış kamp ateşi gitaristleridir ve çaba ve emekle küçük sahne performanslarına hazırdırlar.

İnteraktif Eğitim

Rock Men Programı, 

tanınmış, kolay ya da kolaylaştırılmış rock şarkıları ile her geçen gün biraz daha ilerlemenizi sağlayacak olan Rock Men programı sayesinde, lise veya üniversite yıllarında bıraktığınız müzik tutkunuza geri dönecek ve rutin yaşamlarınıza renk katacaksınız.

Müfredat ve Süre

Müfredatımız rock müziğin en iyi örneklerini içermektedir. Rock Men programı, her biri ülke çapında isim yapmış ve alanında ustalaşmış öğretmenlerimizle 45 dakika süren birebir özel dersi ve grupla yapılacak 90 dakikalık provayı kapsar.  Programın öğreticileri, müzikte uzmanlaşmış olup, dersleri sizler için eğlenceye dönüştürerek sunarlar.

Doğru Adımlar

RockMEN Programı yeni başlayan ve/veya başlamış ama ara vermiş olanlar içindir ve öğrenicilerin enstrüman bilgilerini, rock müziğin basit figürlerinden başlayarak adım adım geliştirmelerini hedef almıştır.

rockschool istanbul ders bilgileri
Rock One
Programına katılan tüm öğrencilerimiz:

Haftada 1 ders saati
birebir enstrüman dersi

Haftada 1 ders saati
müzik teorisi

​​Haftada 2 ders saati
bir uzman öğretmenin yönettiği                    
90 dakikalık orkestra provasına
katılacaklardır.

PROGRAM HAKKINDA

  • RockMEN öğrencileri, repertuvardaki şarkılara, basit akorlar ile eşlik etmeyi öğrenerek başlarlar.

  • Öğretmenlerimiz tanınmış şarkıları ders aracı olarak kullanırlar. Öğrenciler ilk olarak şarkının içindeki akor yürüyüşünü, ölçü ve zaman birimlerini öğrenirler. 

  • Öğrencilerimiz şarkıların altyapılarını basit bir şekilde öğrendikten sonra, parmak eksersizleri, çalma teknikleri, rock kalıpları ve sololar gibi daha komplike eğitimlere geçerler.

  • RockMEN’deki ilk bir kaç haftadan sonra, bir çok öğrenci performanslarını sergilemeye artık hazırdır. Sonunda bir konserde çalmaktan daha güzel ne olabilir ki?

bottom of page