ROCK MEN

Bırakıp da Geri Dönenler İçin

Rock Dersleri

ROCKMEN PROGRAM İÇERİĞİ

RockMEN Programı, hayatının daha önceki evrelerinde bir enstrümanla çalışmış ve ona tekrar dönmek isteyen yetişkinler içindir.

Çoğu çalışma hayatına atılmış ve hatta çoluk çocuğa karışmış kamp ateşi gitaristleridir ve biraz çaba ve emekle küçük sahne performanslarına hazırdırlar.

İnteraktif Eğitim

Tanınmış, kolay ya da kolaylaştırılmış rock şarkıları ile her geçen gün biraz daha ilerlemenizi sağlayacak olan Rock Men programı sayesinde, lise veya üniversite yıllarında bıraktığınız müzik tutkunuza geri dönecek ve rutin yaşamlarınıza renk katacaksınız.

Müfredat ve Süre

Müfredatımız rock müziğinin en iyi örneklerini içermektedir. RockMEN programı, her birisi ülke çapında isim yapmış ve alanında ustalaşmış öğretmenlerimizle 45 dakika süren birebir özel dersi ve 90 dakikalık grupla yapılacak provayı kapsar.

Programın öğreticileri, müzikte uzmanlaşmış olup, dersleri sizler için eğlenceye dönüştürerek sunarlar.

Doğru Adımlar

RockMEN Programı yeni başlayan ve/veya başlamış ama ara vermiş olanlar içindir ve öğrenicilerin enstrüman bilgilerini, rock müziğin basit figürlerinden başlayarak adım adım geliştirmelerini hedef almıştır.

PROGRAM HAKKINDA

  • RockMEN öğrencileri, repertuvardaki şarkılara, basit akorlar ile eşlik etmeyi öğrenerek başlarlar.

  • Öğretmenlerimiz tanınmış şarkıları ders aracı olarak kullanırlar. Öğrenciler ilk olarak şarkının içindeki akor yürüyüşünü, ölçü ve zaman birimlerini öğrenirler. 

  • Öğrencilerimiz şarkıların altyapılarını basit bir şekilde öğrendikten sonra, parmak eksersizleri, çalma teknikleri, rock kalıpları ve sololar gibi daha komplike eğitimlere geçerler.

  • RockMEN’deki ilk bir kaç haftadan sonra, bir çok öğrenci performanslarını sergilemeye artık hazırdır. Sonunda bir konserde çalmaktan daha güzel ne olabilir ki?

Rock One Programımıza katılan tüm öğrencilerimiz:
  • Haftada 1 ders birebir enstrüman dersi

  • Haftada 1 ders müzik teorisi

  • Haftada 2 ders bir öğretmenin yönettiği 90 dakikalık orkestra provasına katılacaklardır.